Databáze pro program SpeciesNames (od verze 1.1)

Uživatelé programu SpeciesNames mohou užívat vlastní databáze taxonů nebo mohou užít standardní oficiálně distribuované databáze, které jsou dostupné na této stránce. Tyto databáze ani jejich části nelze použít jinak, nežli s programem SpeciesNames firmy IDS. Jejich použití je vázáno na licenční podmínky tohoto programu. Uživatel může v okamžiku objednání programu objednat jednu nebo více databází a ty poté používat, případně může dokoupit některé databáze k již zakoupenému programu.

Po stažení souboru (*.zip) rozbalte jeho obsah do adresáře, kde byl instalován program SpeciesNames. Pokud Vám dosud nebyl zaslán příslušný aktivační soubor pro danou databázi (soubor *.dbi), objednejte jej e-mailem na adrese IDS. V e-mailu uveďte své identifikační údaje (nejlépe variabilní číslo faktury na základě níž byla uhrazena cena za danou databázi) a přístupový kód (Access code) programu SpeciesNames. Až po zkopírování dodaného správného aktivačního souboru do adresáře s aplikací SpeciesNames bude možno databázi používat. Aktivační soubor je funkční pouze pro danou instalaci programu (na jediném počítači.

Zdroj dat Databáze ke stažení
Cévnaté rostliny ČR
Kubát K. et al. (2002): Klíč ke květeně České republiky. - ACADEMIA, Praha.
Tuto databázi lze užít též v programu verze 1.0 a to bez potřeby aktivačního souboru
Stáhnout
Mechorosty Evropy
Frey W., Frahm J.-P., Fischer E., Lobin W., Blockeel T.L. (2006): The Liverworts, Mosses and Ferns of Europe. - Harley Books, Essex.
Stáhnout
Cévnaté rostliny Evropy
Tutin T.G. et al. (1964-1980): Flora Europaea, Vol. 1-5. - Cambridge University Press.
Jedná se o zkušební verzi databáze. V této formě neobsahuje údaje o svazku a stránce, kde je taxon v díle uveden. V současnosti jsou tyto údaje doplňovány společně se synonmy. Nová forma databáze bude obsahovat aktualizovaná jména podle druhého vydání (Tutin et al. 1993).
Stáhnout

 


© Karel Matějka - IDS (2010-2017)