Viz též:Úvod, Main program menu
Tato hlavní nabídka menu obsahuje položky:
View reference / Zobrazit citaci Zobrazení okna se základními informacemi o aktivním systému souborů. Tyto informace jsou zobrazovány ve formátu běžné literární citace.
Files of a directory / Soubory adresáře Umožňuje vytvořit seznam všech souborů daného typu (například dokumenty PDF), které se nacházejí v nějakém adresáři či všech jeho podadresářích. V seznamu lze vybírat položky manuálně, případně s využitím rozsahu datumů podle data každého souboru. Pokud je takový seznam (nebo jeho výběr) uložen do textového souboru, lze jej načíst a vytvořit podle tohoto seznamu nové Systémy souborů.
HTML download Vyvolá nástroj pro stažení jednoho nebo více souborů z internetu pomocí protokolu HTML. V příslušném okně vyplníme WEB - adresu webu (jedna společná adresa pro všechny soubory), HTML list - seznam stahovaných souborů (každý na samostatném řádku; pro editaci použijeme příslučná tlačítka; vytvořený seznam je možno uložit do textového souboru a opakovaně použít), Destination folder - lokální adresář pro uložení souborů (možno vybrat v dialogovém okně po zmáčknutí tlačítka pro výběr). Tlačítko Download provede vlastní stažení. Jména souborů, které byly úspěšně staženy budou ze seznamu odstraněny.
Map of characters and symbols Vyvolá okno všech znaků používané znakové sady Windows, vybraný znak lze kopírovat, případně přímo vložit do právě editovaného pole.
Parameters / Parametry Nastavení systémových parametrů - jednotlivých adresářů pro práci.
Language / Jazyk Nastavení jazyka, ve kterém bude program komunikovat. Toto nastavení nemá vliv na databázi klíčových slov a frází.
Font of text fields / Písmo textových polí Nastavení používaného fontu.
Export file / Soubor pro export Určení standardního jména souboru pro export do textového souboru.
OCR Zde můžeme určit umístěné případně používaného programu pro rozpoznávání textu. Tento program musí umožňovat spuštění společně se jménem bitmapy. Například příkaz zadaný z příkazové řádky "RECOGN50.exe 001.jpg" pro spuštění programu Recognita Plus 5.0 bude funkční.
Basic file directory Určení základního adresáře pro zápis jmen souborů a adresářů. Tato volba nahrazuje od verze programu 1.5 následující.
Disk mapping / Přiřazení disků Tato položka menu umožňuje používat program též v síťovém prostředí a k jediné databázi přistupovat současně z několika počítačů (pro čtení i zápis) - viz Použití programu TextSearch v sítiTextSearch_in_network. Položka menu je aktivována (a poté i označena - "checked") tehdy, zvolí-li uživatel přístup k databázi umístěné na jiném počítači a tomto jiném počítači i spravované: po výběru takové databáze je potřebné zvolit tutu položku menu a definovat přiřazení jednotlivých písmen diskům tak, jak je to provedeno v síťovém prostředí MS Windows. Potom budou údaje o souborech a adresářích čtené z databáze konvertovány tak, jak je to nastaveno. Obdobně bude každý zápis do databáze upraven tak, aby zápis byl správně čitelný i na všech okolních počítačích. Od verze programu 1.5 není tato volba přístupná.
Edit database tables / Editovat databázové tabulky Umožní přímou editaci obsahu jednotlivých tabulek používané databáze:
Set / Složka
Disk / Disk
File system / Systém souborů
Keywords / Klíčová slova
Prases / Fráze
Delete old words / Vymazat tabulku nalezených slov Tabulka slov nalezených v prohledávaných textových polích pro všechny systémy souborů (T07_wrds.db) bude vymazána. Na základě této tabulky je počítána nepodobnost systémů souborů.
Word list actualize / Aktualizovat seznam všech slov Bude vytvořena tabulka slov prohledávaných textových polí z celé databáze (wrds.db).
Another table / Jiná tabulka Možno je editovat libovolnou tabulku dBase/FoxPro nebo Paradox. Tabulka se vybere v běžném dialogovém okně pro otevření souboru.
SQL command / Příkaz SQL V dialogovém okně lze zapsat libovolný regulérní příkaz SQL pro práci s tabulkami právě otevřené databáze programu. Tyto příkazy mohou být použity pro hromadnou úpravu tabulek (užívají se například příkazy UPDATE, DELETE) nebo výběr dat z jedné nebo více tabulek (příkazy SELECT), přičemž výsledky jsou zobrazeny v samostatném okně.
Viz též Databázové tabulky, Zobrazení databázových tabulek a výsledků dotazů
MS SQL server - příkazy pro práci s externími daty v rámci SQL serveru, který je zpřístupněn nějakým ovladačem ODBC. Celé tabulky programu TextSearch nebo výsledky SQL dotazů lze exportovat do zvolené databáze MS SQL serveru pro práci s externími systémy.
Settings / Nastavení Vyvolá dialogové okno s nastavením ovladače.
Show/edit table / Zobrazit a editovat tabulku Dokáže zobrazit jednu zvolenou tabulku. Viz Zobrazení databázových tabulek a výsledků dotazů, Práce s daty MS SQL serveru v aplikacích IDS
Export TextSearch data into MS SQL Všechna data z databáze Paradox budou exportována do databáze MS SQL server. K tomuto kroku je potřeba vytvořit příslušnou databázi na serveru nějakým obecným nástrojem, zajistit potřebná přístupová práva, pomocí volby Settings definovat připojení k databázi a následně spustit tento export dat.
Create / Rebuild indices Budou vytvořeny nebo přepočítány všechny potřebné indexy v databázi.
Switch to MS SQL Dojde k vlastnímu přepojení programu na databázi MS SQL server, následně bude program spouštěn (při volbě právě aktivního nastavení databáze) s použitím dat z databáze MS SQL serveru. Po tomto kroku budou všechny úpravy v databázi prováděny pouze na MS SQL serveru. Data v tabulkách Paradox budou však zachována v aktuální podobě, běžně však nejsou přístupná - jejich zpřístupnění je potřebné provést manuálně při vypnutém programu TextSearch: v souboru TextSearch.ini vymažeme řádek dbType=dtMSS (nebo jej přepíšeme na dbType=dtPdx).
Periodicals Práce s tabulkou jmen časopisů
Create / Actualize Vytvoří novou tabulku nebo do stávající tabulky doplní jména časopisů, která jsou v databázi použita.
Activate Aktivuje již existující tabulku jmen časopisů k použití.
Edit Umožní tabulku jmen časopisů prohlížet a editovat.
New database / Nová databáze Po zadání určitého adresáře je zde vytvořena sada všech potřebných databázových tabulek. Je potřebné definovat takový adresář, kde nejsou umístěny již existující tabulky, protože jinak by došlo k jejich přepsání.
Help / Nápověda (F1) Vyvolání této nápovědy.
Help on-line / Nápověda on-line Vyvolání nápovědy na webu firmy IDS (tato nápověda je aktualizovaná k poslední verzi programu, může však obsahovat i funkce, které v instalované verzi programu nejsou dostupné).
Prefer on-line help / Preferovat nápovědu on-line Pokud je tato volba zaškrtnutá, vždy bude vyvolána nápověda on-line.
About TextSearch / O programu Zobrazení informací o programu a jeho verzi.